Tüm sağlık çalışanlarımızın titizlikle ve özveri ile çalışmasıyla Türkiye'nin koronavirüse karşı mücadelesinde çok önemli adımlar atıldı. Her daim maske-mesafe-temizlik kurallarının önemine değinen ve birlikte aldığımız tedbirler ile koronavirüsü alt edebileceğimizi bildiren Fahrettin Koca, kamuoyunu bilgilendirmek üzere günlük koronavirüs tablolarını sosyal medya hesabından paylaşıyor. Peki son dakika koronavirüs tablosunda rakamlar ne kadar değişti? 16 Eylül 2020 Türkiye günlük koronavirüs tablosunda son durum ne? Vaka sayısı düştü mü? İşte detaylar...

16 Eylül 2020 Türkiye günlük koronavirüs tablosu yayınlandı mı?

Bakan Fahrettin Koca'nın sosyal medya hesabından paylaştığı son verilerin 15 Eylül 2020 tarihine ait olmasına karşın, 16 Eylül 2020 koronavirüs verileri henüz resmi olarak yayınlanmadı. Tablo yayınlandığında haberimizin içinde yer alacaktır.

15 EYLÜL 2020 KORONAVİRÜS TABLOSU

Bakan Koca, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Aktif hasta sayımız da ağır hasta sayımız da artmaya devam ediyor. Kayıplarımız can yakmaya devam ediyor. İyileşenlerimizin sayısı kayıplarımızın sayısını ancak tedbirle geçebilir. Mücadelede GÜÇ BİRLİĞİ yaparsak virüsü yenebiliriz.

15 Eylül 2020 Türkiye koronavirüs vaka sayısı

Geçtiğimiz gün 110.412 test yapıldı. Yeni vaka sayısında önceki güne nazaran bir artış söz konusuydu. Koronavirüs testi pozitif çıkanların sayısı 1.742'ye yükselirken, dün vefat eden kişi sayısı 67 şeklinde kayıtlara geçti. İyileşen kişi sayısı ise 1.202'de kaldı.