Türkiye'nin koronavirüsle olan mücadelesi hala sürüyor. Fahrettin Koca vaka sayılarını açıkladıkça vatandaşları pandemik süreçte hayati öneme sahip olan maske, mesafe ve temizlik kuralını uygulamaya davet ediyor. Bilim Kurulu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda 81 ilin valiliğine yeni koronavirüs genelgeleri gönderiliyor. Vatandaşlar da sık sık Türkiye'de koronavirüs tablosundaki son durumu merak edip araştırıyor. Peki Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı düştü mü? Koronavirüs kaynaklı ölüm sayısı kaç oldu? İşte koronavirüsle ilgili merak edilenler.

TÜRKİYE KORONAVİRÜS TABLOSU 16 EKİM 2020

Fahrettin Koca, geçtiğimiz günün koronavirüs verilerini açıklayarak, "Bugün tespit edilen 1812 hastamız var. Ağır hasta sayımız uzun bir aradan sonra artış eğiliminde. Vaka sayısı artan illerde tedbirlere uyup azalan illerde tedbirlerden taviz verirsek mücadelemiz güçleşir. Tüm bölgelerimizde tedbirlere eksiksiz uymalıyız." ifadelerini kullandı.

16 Ekim tarihinde 117 bin 5 adet test yapıldı ve bunlardan 1812 kişinin koronavirüse yakalandığı belirtildi. Vefat sayısı 73 kişiye yükseldiği belirtilirken, 1419 kişinin de hastalığı alt ettiği vurgulandı.