İçişleri Bakanlığı'nın başlattığı soruşturma tamamlandı. Aydın'ın Didim Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Deniz Atabey ile başkan yardımcısı Ö.G., meclis üyeleri A.Ç. ve Ö.Ç.'nin, iş için müracaat eden bir kadına tecavüz ettiklerine ve bunu görüntüye aldıklarına dair inceleme, müfettişler tarafından yapıldı.

Görüntüler sosyal medyada yayıldı

Sosyal medyada kısa sürede yayılan görüntülerde S.T. isimli kadınla birlikte olduğu iddia edilen Ahmet Deniz Atabey hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında görevlendirilen müfettişlerin raporu tamamlayarak savcılığa teslim ettiği de gelen bilgiler arasında.

İŞ İSTEMEK İÇİN BELEDİYEYE GİTTİ

Görüntüleri inceleyen müfettişler, S.T'nin ifadesine başvurdu. S.T'nin ifadeleri şu şekildeydi:

"Maddi sıkıntı nedeniyle çocuğumun ihtiyaçlarını karşılayamıyordum. Çocuğum bu nedenle babasının yanına gitti. Annemle aynı apartmanda yaşamam sıkıntı olduğu için Kuşadası ve Didim gibi sahil ilçelerinde iş aramaya gittim. Sosyal demokrat düşüncede olduğum için bana uygun düşüncede olan bir belediyede iş aramaya başladım. 2016 yılının kış aylarında Didim Belediyesi'ne geldim. Sekretere iş aradığımı söyledim. Bir süre sonra başkan beni içeriye aldı. Başkanla görüşmemizde temizlik işi yapabileceğimi söyledim. Yoğun olduğu için daha sonra beni arayacağını söyleyerek telefon numaramı istedi. Ben de bir kağıda yazarak bıraktım."

'RESTORANA GİDECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜRKEN ÇİFTLİĞE GİTTİK'

"Bir süre sonra A.Ç. diye birisi aradı. İş konusunu başkanın yoğun olmasından dolayı mesai saati sonrası görüşebileceğimi söyledi. 'Kabul ederseniz gelip, sizi alayım' dedi. A.Ç., 15 dakika sonra verdiğim adrese beni almaya geldi. Ben bir restorana gideceğimi düşünürken, beni çiftliğine götürdü."