CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın CHP'li Meclis Üyeleri Öner Çiçek ve Ali Çağlar ile birlikte bir kadına tecavüz ettikleri iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.

Bakanlığın olayı incelemeye başlamasının ardından mağdur kadın da adalet arayışına girişip CHP'li başkan ve beraberindeki meclis üyelerinin hak ettikleri cezayı almaları için düğmeye bastı.

TEŞHİSTE ADAM KAYIRMA SKANDALI

S.T. isimli mağdur kadın, Didim Emniyet Müdürlüğü'ne gitti. Burada şüphelileri teşhis edecek olan kadının normal şartlarda canlı bir şekilde şüphelileri teşhis etmesi gerekirken, S.T.'den şüpheliler Atabay, Çiçek ve Çağlar'ı fotoğraflar üzerinden teşhis etmesi istendi.

Canlı teşhis talebi reddedildi

S.T.'nin avukatı Murat Sultansu, Soruşturma Savcısı Selahattin Baysal'dan canlı teşhis talebinde bulunduğu, ancak Savcı Baysal'ın bu talebi reddettiği öğrenildi.

'TECAVÜZ NORMAL Mİ KARŞILANMAYA BAŞLANDI?'

Canlı teşhis talebinin reddedilmesinin ardından duruma isyan eden avukat Murat Sultansu'nun ifadeleri şu şekilde:

"Didim Belediye Başkanı bu kadar ciddi iddialar karşısında halen görevine 'delilleri karartma ihitmali' olmasına rağmen devam etmektedir. Soruşturma dosyası hiçbir şekilde usul ve yasaya uygun yapılmamaktadır. Gizlilik kararı olduğu için ayrıntı verememekteyim ancak bu kadar vahim bir dosyanın daha ciddi soruşturmasının yapılması gerekirdi ancak yapılmamaktadır. Adalet Bakanını göreve çağırıyorum. Aile Bakanı bayan olmasına rağmen neden susuyor açıklama yapmıyor. Neden herkes susuyor, namuslu bir kadının iş aramak amacıyla gittiği yerde böylesine akıl almaz olayla karşılaşması normal mi karşılanmaya başlandı?"